داروهای لازم جهت زمستان گذرانی زنبور عسل
از مهمترین انگلهای خونی زنبور عسل مایت واروا می باشد که در صورت عدم مبارزه با آن آسیب جدی به کلنی وارد شده و منجر به از بین رفتن آن می شود. مبارزه با این انگل باید در اوایل بهار و اوایل پاییز قبل از شروع زمستان گذرانی زنبوران انجام بگیرد. یکی از راههای مبارزه با این انگل مبارزه شیمیایی میباشد.
 ١٩:٤٦ - شنبه ٤ آذر ١٣٩١ - نظرات : ٠متن کامل >>
سيمای کلی باغات کيوی
درختان کیوی دو پایه بوده و دارای بوته‌های نر وماده هستند. ارقام کیوی فروت موجود نتاج نهالهائی هستند که درسال 1910 در نیوزیلند به بار نشستند. در آن سال نهالهای بسیار زیادی از تکثیر غیرجنسی بدست ‌آمد که از بین آنها بهترین ارقام انتخاب شده، سپس در داخـــــل توده‌های مذکور بررسیهایی بعمل آمد.
 ١٩:٤٠ - شنبه ٤ آذر ١٣٩١ - نظرات : ٠متن کامل >>
کيوی
نام علمی کیوی Actinidia deliciosa از خانوادهActinidiaceae می‌باشد. کیوی درختی است دو پایه دارای ریشه‌های نسبتاً ضخیم، گوشتی آبدار و سطحی (باید از شخم عمیق در اطراف تنه خودداری نمود)، برگها خزان کننده و قلبی شکل و متناوب، گلها اواخر بهار شکوفا می‌شوند. این میوه بومی چین جنوبی است ولی اصلاح آن در کشور نیوزیلند صورت گرفته و به سایر نقاط جهان گسترش یافته است.
 ١٩:٣٦ - شنبه ٤ آذر ١٣٩١ - نظرات : ٠متن کامل >>
وضعيت توليد محصول کيوی در ايران
امروزه کیوی کالایی کاملاً‌ اقتصادی تلقی می‌شود و در مقایسه با سایر محصولات کشاورزی که در شرایط آب و هوایی مشابه کیوی در کشور کشت می‌شوند (نظیر برنج و مرکبات) بازدهی اقتصادی بالایی دارد و این امکان نیز وجود دارد که بتوانیم سالانه یک میلیارد دلار ارز برای کشور حاصل کنیم.
 ١٩:٣٣ - شنبه ٤ آذر ١٣٩١ - نظرات : ٠متن کامل >>
تاثير شوری بر فعاليت های فيزيولوژيکی گياهان
مهمترین اثر شوری بر غلات در مرحله رشد رویشی و آغاز مراحل زایشی بوده که نتیجه آن جلوگیری از تشکیل پنجه ها است. پژوهشها نشان می دهد که تنش شوری تقریبا همه پنجه های ثانویه گندم را از بین برده و تعداد غلاف برگ و پنجه های اولیه را بشدت کاهش می دهد.
 ١٩:٢٨ - شنبه ٤ آذر ١٣٩١ - نظرات : ٠متن کامل >>
يونجه، مهم ترين گياه علوفه ای جهان
یونجه گیاه بومی نواحی گرمسیری است و نسبت به خشکی مقاوم است. ولی به طور کلی در هرگونه آب و هوایی رشد می کند و با انواع زمین ها سازگار است.یونجه در مرحله جوانه زدن به شوری خاک حساس است ولی بعد از رشد و نمو و ریشه دادن سازش خاصی نسبت به شوری خاک از خود نشان می‌دهد.
 ١٩:٢٥ - شنبه ٤ آذر ١٣٩١ - نظرات : ٠متن کامل >>
يونجه، فوايد و آفات آن
یونجه از نظر اینکه دارای بسیاری از مواد معدنی می‌باشد شیره آن برای بچه‌هایی که در حال رشد هستند و استخوان بندی محکمی ندارند بسیار مفید است. حتی امروزه پودر این گیاه را در داروخانه‌ها می‌فروشند که آن را می‌توان برای بچه‌های شیر خوار مصرف کرد.
 ١٩:١٢ - شنبه ٤ آذر ١٣٩١ - نظرات : ٠متن کامل >>
اثرات مصرف بهينه کود در افزايش عملکرد گوجه فرنگی
گوجه فرنگی (Lycopersium esculantium) یکی از سبزیهای مهم است که به لحاظ داشتن ویتامین A ،C و مواد غذایی نقش مهمی در سلامتی جامعه ایفا می نماید.
 ١٩:٠٦ - شنبه ٤ آذر ١٣٩١ - نظرات : ٠متن کامل >>
اندازه گيری رطوبت خاک با دستگاه TDR
رطوبت خاک را با روشهای مختلفی میتوان اندازه گیری کرد. بطور کلی آنها را میتوان به دو دسته مستقیم و غیر مستقیم تقسیم ­بندی نمود.
 ١٨:٤٧ - جمعه ٣ آذر ١٣٩١ - نظرات : ٠متن کامل >>
تاثير جنگل زدايی و چرای مراتع بر خاک
با ارزش ترین منبع محیط زیست در ایران و تقریبا جهان به غیر از دو سه نقطه، خاک است. خاک سرمنشاء حیات است. حدود ۳۰ سانتیمتر از خاک که به آن خاک زنده و جاندار می گویند دارای عناصر، ترکیبات، موادغذایی و موجودات زنده است. هر سانتیمتر مکعب ازخاک ۴۰۰ سال طول می کشد به طور متوسط از سنگ خارا تبدیل به خاک کشاورزی شود.
 ١٨:٣٧ - جمعه ٣ آذر ١٣٩١ - نظرات : ٠متن کامل >>
مبارزه با يولاف وحشی (جو دوسر) (قسمت دوم)
برای مبارزه با یولاف وحشی، که در بعضی از مناطق به آن زنگوله هم می گویند و خسارت آن اغلب زیاد است، می توان از علف کش های سافیکس به میزان 5 لیتر یا آونج به میزان 4 لیتر فرم تجارتی در هکتار استفاده کرد و مزرعه را در اوائل بهار سمپاشی کرد.
 ١٨:٣٠ - جمعه ٣ آذر ١٣٩١ - نظرات : ٠متن کامل >>
مبارزه با يولاف وحشی (جو دوسر) (قسمت اول)
یولاف وحشی، Avena Fatua، گیاهی است یکساله، تک لپه ای و از خانواده گندمیان که ارتفاع آن به یک متر می رسد. این گیاه گل آذین خوشه ای خیلی باز و پانیکول منظمی دارد که در تمام جهات به طور یکنواخت رشد می کند.
 ١٨:٢٢ - جمعه ٣ آذر ١٣٩١ - نظرات : ٠متن کامل >>
زيبايی با گياهان
اگر چند قطره اسانس اسطوخودوس را به دست و پا بمالند برای جلوگیری از عرق کردن بسیار مناسب است . همچنین همین اسانس می تواند از پوسته شدن پوست های سوخته در اثر آفتاب جلوگیری کند.
 ١٨:١٢ - جمعه ٣ آذر ١٣٩١ - نظرات : ٠متن کامل >>
طرز تهيه داروهای گياهی
برای تهیه ی ضماد معمولاً گیاهان داروئی موردنظر را بصورت خمیر درآورده و بطور مستقیم روی بدن قرار می‌دهند و یا آنرا ابتدا بر روی پارچه تمیز کشیده و سپس مورد استفاده قرار می‌دهند.
 ١٨:٠٨ - جمعه ٣ آذر ١٣٩١ - نظرات : ٠متن کامل >>
گياه دارويی آُس
افشره ی برگ و میوه آس بهترین ماده درمانی است . چنانچه افشره اش کهنه شود ناتوان می گردد و کفک بر آن می نشیند.
 ١٧:٤٤ - جمعه ٣ آذر ١٣٩١ - نظرات : ٠متن کامل >>
توانایی خاک جهت تأمين ضروريات گياه به آب مواد معدنی
کاربرد صحیح و علمی کودهای شیمیایی برای حصول شرایط بهینه در بهـره وری از منـابع آب و خـاک منـوط بـه شـناخت کامل حاصل خیزی خاک، تعیین نیاز گیاه به عناصر کودی پر مصرف و کم مصرف در شرایط مختلف اقلیمی و محیط هـای کشت و سعی در تلفیق و اصلاح عوامل رشد به منظور برداشت حداکثر محصول به طـور مـستمر اسـت.
 ١٧:٢٩ - جمعه ٣ آذر ١٣٩١ - نظرات : ٠متن کامل >>
راهنمای انتخاب و استفاده از تقويت کننده های طبيعی خاک
کود بدست آمده از مرغ کود غنی و عالی است، بطوریکه تا 3 درصد نیتروژن، 4 درصد فسفر و 3 درصد پتاسیم دارد، هر چند که بوی شدیدی دارد. این کود موجب به اصطلاح سوزانیدن برخی گیاهان می شود. بنابر این نباید در گیاهان حساس یا گیاهانی که دارای ریشه سطحی هستند، استفاده شود.
 ٢٢:٠٥ - پنج شنبه ٢ آذر ١٣٩١ - نظرات : ٠متن کامل >>
کمبود مس در نشخوارکنندگان (قسمت دوم)
کاهش رشد، کم خونی و اسهال از مهمترین علائم کمبود مس در گوسفندان می باشد. در حالت کمبود شدید مس گوسفند دچار لاغری مفرط شده و تلف میشود.
 ٢٢:٠٢ - پنج شنبه ٢ آذر ١٣٩١ - نظرات : ٠متن کامل >>
کمبود مس در نشخوارکنندگان (قسمت اول)
عناصر معدنی 5-2 درصد وزن بدن جانوران را تشکیل می دهند که 75 درصد از این میزان در استخوانها متمرکز میباشد. اکثر عناصر معدنی طبیعت در بدن یافت شده اند و وجود آنها در غذا ضروری می باشد.
 ٢١:٥٩ - پنج شنبه ٢ آذر ١٣٩١ - نظرات : ٠متن کامل >>
خواب بذر
بذر خواب به بذری اشاره دارد که علی رقم وجود شرایط مناسب محیطی قادر به جوانه زنی نیست. در بسیاری از گونه های گیاهی با بررسی شرایط محیطی طبیعی رشد گیاه می توان به راه هایی برای شکستن خواب بذر آنها پی برد.
 ٢١:٥٦ - پنج شنبه ٢ آذر ١٣٩١ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

سایت های مرتبط
ffddf
ffddf
نهاده های کشاورزی
اوقات شرعی روستاها
---
 © roostanet.ir. All rights reserved.